tel. 95 731 08 65, kom. 604 130 935
green
W sprawie wypoczynku i turystyki w naszym pensjonacie
najlepiej dzwonić po południu w godzinach od 12:00 do 14:00 lub w godzinach wieczornych od 19:00 do 23:00.
turystka i wypoczynek na Facebooku

Okolica

Lasy, jeziora i dzika przyroda i nieskazitelna natura.

 

Nasz pensjonat znajduje się na pograniczu województw Zachodniopomorskiego i Lubuskiego na terenie Gorzowsko-Barlineckiego Parku Krajobrazowego we wsi Santoczno na południowo-wschodnim krańcu rynny jeziora Mrowinko, 15 km na północny wschód od Gorzowa Wielkopolskiego.

 

Znajduje się tu szachulcowy kościół, dawny magazyn, przebudowany w 1771, rozbudowany i powiększony o prezbiterium w latach 1780-1782, z wieżą dobudowaną w latach 1818-1819. Opodal klasycystyczny dom pastora (nr 17) z końca XVIII wieku, powiększony o skrzydło na początku XIX wieku, mieszczący także szkolę, nakryty dachem naczółkowym.

 

Z dala od dróg, ciągów komunikacyjnych oraz "cywilizacji" w ciszy i spokoju przyroda aż sama wchodzi do pokojów naszego pensjonatu. Dzika zwierzyna, sarny i dziki zamieszkujące te tereny i piękne lasy przyciągają z roku na rok coraz więcej turystów. W promieniu kilkuset metrów od gminy Santoczno znajdują się przepiękne akweny wodne z krystalicznie czystą wodą. Niedaleko znajduje się m.in. Jezioro Lubie oraz Jezioro Chłop, a kilkanaście minut rowerem od naszego pensjonatu dojedziecie Państwo do Jeziora Dankowskiego czy Jeziora Barlinieckiego pod Barlinkiem, stolicą Nordic Walking.

 

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia tego wyjątkowego miejsca. Gwarantujemy, że zakochają się Państwo w tym miejscu od pierwszego wejrzenia.